Tavan Kaplama

Tavan kaplama işlemi oldukça basit ve maliyetsiz bir işlemdir. Kaplama yapılacak alanın düz olması önemlidir, saten alçı, kaplama malzemesinin yapıştırıcısı veya şeffaf silikonla tavanın en düz bölgesinden başlanarak, parça yerlerin diplerde ya da kapı arkasında kalacağı şekilde uygulanır. Tabi burada ustalık gönye almaktadır, işin püf noktalarından birisi budur.

Uygulama yapılırken banyo ve tuvaletlerde saten alçı kullanılmaması tavsiye edilir, bu bölgelerde tavan kaplama malzemesinin kendi özel yapıştırıcısı kullanılır, bu uygulama daha sağlıklı ve uzun ömürlü olacaktır.

Ev dekorasyonunda hem basit hem de maliyetsiz olan tavan kaplama uygulaması, tavanın daha şık durmasını sağlar, ayrıca kaplama malzemesi boyanabilir olduğu için kirlendiğinde müdahale edebilir ya da dilediğiniz farklı renklere boyayabilirsiniz.
Stropiyer ve kartonpiyer ile birlikte uygulanabilen tavan kaplama malzemelerinin yapıştırılması süreci ustalık ister, gönye alımından parçaların çıkartılmasına kadar titiz bir çalışma gerektiren süreç ustalarımız tarafından kaliteli ve hız bir işçilik sonucu teslim edilmektedir.